WITRYNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W BRZEZINACH

Witaj! Dzisiaj jest

Aktualna godzina:

STRONA GŁÓWNA

 

GRONO PEDAGOGICZNE

 

UCZNIOWIE

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

WYDARZENIA

 

PLAN LEKCJI

 

KLUB PRZEDSZKOLAKA

 

Galeria zdjęć

Jasełka i Wigilia szkolna

Rok 2010/2011

Życzenia wakacyjne

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.


 

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Nareszcie wakacje, uczniowie mogą odetchnąć z ulgą. Najpierw nagrody dla najlepszych, a potem krótka część artystyczna i kulminacyjny moment, rozdanie świadectw. Tak wyglądało to w większości szkół. Dla klasy szóstej było to szczególne przeżycie. Były łzy i radość z powodu opuszczenia murów naszej szkoły.

galeria zdjęć

 


 

SKO

Dnia 21.VI.2011r. opiekun SKO p. Marzena Rola podsumowała działalność SKO w naszej szkole. Rozstrzygnęło konkurs na najsystematyczniej oszczędzającego ucznia w kategorii dzieci młodszych wygrał Paweł Barczak mający 24 wpłat, a w kategorii dzieci starszych Karolina Jędryszka – 21 wpłat. Wszystkie dzieci oszczędzające w SKO na zakończenie otrzymały upominki od Banku PKO BP w Lubartowie, który patronuje akcji oszczędzania, w naszej szkole.

galeria zdjęć


 

ODWIEDZINY PANA POLICJANTA

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje w dniu 21 czerwca 2011 roku odbyła się pogadanka z uczniami naszej szkoły na temat zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadankę prowadził dzielnicowy st. sierż. Paweł Chomicz z Lubartowa.
 

galeria zdjęć


Konkurs piosenki turystycznej w Tarle

17.VI w Tarle odbył się Konkurs piosenki turystycznej.

Zespół z naszej szkoły zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI

Adriana Jaworska

Wiktoria Kubera

Patrycja Kożuch

Weronika Romanek

Z klas V

Oraz Małgorzata Brzozowska z kl. IV  zaśpiewały i zagrały na gitarach i flecie poprzecznym piosenki.

,,Orła cień” z repertuaru Varius Manx.

galeria zdjęć


Wycieczka rowerowa

14 maja 2011 roku odbyła się wycieczka rowerowa, w której brało udział 20 uczniów z klas IV-VI. Podziwiając piękne widoki  na trasie Brzeziny - Przypisówka - Firlej.  20 kilometrową trasę pokonaliśmy w zadziwiająco wysokim tempie. Pierwszy postój był na Gęsiej plaży, gdzie dzieci posiliły się i odpoczęły zabawą na placu zabaw. Następnie ruszyliśmy na rynek w Firleju i tam zakupiliśmy pyszne lody, które to dodały nam energii na drogę powrotną. Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie: Marzena Rola, Edyta Zdunek oraz Beata Iwanek. Już nie możemy doczekać się kolejnej takiej wycieczki.

galeria zdjęć


Dzień Rodziny

W dniu 8 czerwca 2011 roku świętowaliśmy  Dzień Rodziny, który  rozpoczął się o godzinie 900  wielkim otwarciem i powitaniem wszystkich naszych gości. W programie było wiele atrakcyjnych gier i zabaw rekreacyjno – sportowych, Konkurs Piosenki Rodzinnej, wspólne biesiadowanie przy kiełbasce.

galeria zdjęć


Przedszkolaki i pierwszaki w Lublinie z okazji Dnia Dziecka

Dnia 1. VI.2011 roku dzieci z przedszkola i  klasy  pierwszej naszej szkoły spędziły w Lublinie. Byliśmy w Centrum Rozrywki dla Dzieci na kulkach "Radość" przy galerii "Olimp" oraz w Mc Donaldzie. Dzieci "wyszalały się" na kulkach, dmuchanych zjeżdżalniach, huśtawkach i innym sprzęcie sportowym. W "MC Donaldzie" zjadły smakowity zestaw śniadaniowy, do którego były dołączone zabawki. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Przedszkolakom i pierwszakom towarzyszyły mamy i wychowawczynie.

galeria zdjęć


Karta rowerowa

31 maja 2011r. w naszej szkole przeprowadzono egzamin na kartę  rowerową. Mogła ją uzyskać osoba, która wykazała się niezbędnymi umiejętnościami praktycznymi i opanowała pewne wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego. Uczniowie klas IV pogłębiali swoją wiedzę na lekcjach techniki w ramach wychowania komunikacyjnego.

Egzamin składał  się z dwóch części:

-teoretycznej-testu,

-praktycznej-jazdy na rowerze.

Wszyscy pozytywnie zdali egzamin  teoretyczny i praktyczny.

galeria zdjęć


 

Dni otwarte w Szkole Podstawowej w Brzezinach

W dniu 25.05.2011 roku w ramach dni otwartych rodzice mieli możliwość obejrzenia mobilnej pracowni oraz wzięcie udziału w pokazie wykorzystania indywidualnych notebooków w pracy dydaktycznej. Pokaz ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców, a przygotowany był przez Panią Jolantę Kardas i uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Mamy nadzieję, że korzystanie z mobilnej pracowni podniesie efektywność kształcenia jego jakości oraz zachęcą uczniów z sąsiednich miejscowości do zapisywania się do naszej szkoły.


Odwiedziny Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej

               Około godziny 900 przyjechali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej  z Lubartowa dysponując najnowszym sprzętem. Najpierw pokazywali nam i tłumaczyli jak nazywa się dany sprzęt oraz do czego służy. Mieli między innymi: gaśnice, węże, topory, siekiery, piły i wiele, wiele innych sprzętów. Pokazywali sprzęty do pierwszej pomocy. Przypominali nam o tym, żeby w wakacje się zachowywać rozsądnie i nie dzwonić dla zabawy do straży, bo gdy dzwonimy dla zabawy, ktoś może zadzwonić , że trzeba ratować kogoś życie, a życie ludzkie jest najważniejsze. Następnie każdy mógł spróbować, jak strażacy gaszą pożary. Wylewaliśmy z węża wodę i pianę gaśniczą. Niektórzy, chcąc się zabawić, wychodzili pod tryskającą wodę, a gdy pryskani byli pianą strażacy przestraszyli ich, że powypadają im włosy. Na pożegnanie zaprezentowali nam sygnały.

 Opracował: Patryk Sędowski

                   galeria zdjęć


Wizyta Muzyków z Filharmonii Lubelskiej
 

W dniu 24.05.2011 roku odbyło  się spotkanie z muzykami z Filharmonii Lubelskiej. Jeden z nich  grał na trąbce. Rozmawialiśmy o budowie trąbki i waltorni (rogu). Bawiliśmy się przy muzyce, oraz słuchaliśmy utworu z „Uderzeniem w kocioł”. W tym utworze, gdy pan machnął palcem z całych sił klaskaliśmy.  Na pożegnanie zagrali piękny utwór.

Opracował: Patryk Sędowski

   


Laptopy w klasie I w Szkole Podstawowej w Brzezinach

Dzięki zaangażowaniu i trosce o wysoki poziom kształcenia Wójta Gminy Lubartów Pana Krzysztofa Kopyścia, Dyrektora SZASz w Lubartowie Pana Tomasza Marzędy oraz Dyrektora SP w Brzezinach Pani Krystyny Jędryszki do końca roku szkolnego 2010/2011 uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Brzezinach będą mogli korzystać na zajęciach z indywidualnych notebooków. Dzieje się to dzięki przystąpieniu do programu „Zestaw demonstracyjny – Mobilne Pracownie entete”. Pracownia ta składa się z laptopa wraz z oprogramowaniem dla nauczyciela, routera, notebooków dla uczniów z  odpowiednim oprogramowaniem. Nauczyciel zarządza klasą z jednego miejsca, ma bezpośredni dostęp do tego co uczeń robi w konkretnym momencie. Jeśli praca z notebookami się sprawdzi to mamy nadzieję, że od nowego roku szkolnego kolejna klasa I będzie pracowała korzystając z mobilnej pracowni. Nasza Gmina wyprzedziłaby w ten sposób wymogi, które zapowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

   


Wycieczka do Warszawy

14.05.2011r Uczniowie naszej szkoły zwiedzali stolicę. Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu „ Szkoła Równych Szans”. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Szczekarkowa. Zwiedzaliśmy Polskie Radio, gdzie swój debiut przed mikrofonem zaprezentowały Karolina  Jędryszka  i Małgosia Brzozowska. Potem spacerowaliśmy w Łazienkach, zwiedzaliśmy Stare  Miasto. Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie filmu Tsunami w 5D Wrażenia niezapomniane!

galeria zdjęć


"Młodzież Zapobiega Pożarom"

Eliminacje wojewódzkie

    W dniu 28 kwietnia 2011 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież Zapobiega Pożarom" Eliminacje wojewódzkie uroczyście rozpoczął Lubelski Komendant Wojewódzki PSP - st. bryg. Tadeusz Milewski. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Nasza uczennica Patrycja Kożuch zajęła V miejsce.


Spektakl "Szatan z siódmej klasy".

 

19 kwietnia 2011 uczniowie z naszej szkoły pojechali autokarem do Domu Kultury LSM w Lublinie na spektakl pod  tytułem "Szatan z siódmej klasy". W środku przedstawienia była przerwa konsumpcyjna.  Przedstawienie było bardzo interesujące. Aktorzy grali w strojach odpowiadających realiom tamtego okresu, choć pewnie Kornelowi Makuszyńskiemu nie spodobałaby się zbyt współczesna naszywka na swetrze zbira, który uderzył Adasia. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda radości było co niemiara. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Marzena Rola i Edyta Zdunek

 

  

 

 

 


Z okazji Świąt Wielkanocnych
wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom naszej szkoły
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
 

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także wielu serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.


DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI W NASZEJ SZKOLE

 

Dzień Samorządności to dzień szczególny, w którym rządy przejęli uczniowie, zdając tym samym egzamin z samorządności i odpowiedzialności. O godzinie 8 00 pani dyrektor Krystyna Jędryszka przekazała symboliczną władzę w szkole przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Patrycji Kożuch

Poszczególni uczniowie objęli funkcje dyrektora, nauczycieli  i obsługi. Przez dwie godziny odbywały się zajęcia pod opieką nowej Rady Pedagogicznej. Następnie odbył się konkurs muzyczny, gdzie uczniowie prezentowali swoje piosenki.

        Uczniowie byli z takiej formy Dnia Samorządności bardzo zadowoleni. Do domu wracali pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

galeria zdjęć


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

5 kwietnia w  naszej szkole został przeprowadzony Sprawdzian szóstoklasisty - pierwszy ważny egzamin w życiu ucznia. Rozpoczął się  punktualnie o godzinie 9:00 i trwał 60 minut. Zmierzyło się z nim 4  uczniów.  W ich opinii sprawdzian był łatwy. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy (jest jednym z warunków ukończenia szkoły). Uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym. Na sprawdzianie badany i oceniany był poziom osiągnięć uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce (umiejętności z zakresu materiału z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych). Składał się z 20 pytań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Na rozwiązanie zadań dzieci miały godzinę. Maksymalnie można zdobyć 40 punktów. Dzieci od dawna przygotowywały się do sprawdzianu, między innymi poprzez próbne testy. Na wyniki sprawdzianu trzeba będzie poczekać - poznamy je dopiero pod koniec maja.

Tu można zapoznać się z arkuszami (źródło gazeta.pl)


Apel z okazji 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II

 2 kwietnia 2005r. o godz. 2137 do Domu Ojca odszedł nasz wielki rodak papież Jan Paweł II. W szóstą rocznicę tego wydarzenia pragnęliśmy wyrazić naszą pamięć i wdzięczność Janowi Pawłowi II. W dniu 1 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym naszemu Wielkiemu Rodakowi. Spotkanie to było wielkim przeżyciem dla uczniów i nauczycieli, niejeden ze wzruszenia uronił łezkę. Apel przygotowała i nad całością czuwała pani dyrektor Krystyna Jędryszka.

 


 

I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież Zapobiega Pożarom” to hasło Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, którego eliminacje powiatowe po raz dwunasty przeprowadzone zostały 29.03.2011 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie. Otwarcia eliminacji powiatowych dokonał poseł Marian Starownik. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Kożuch, której opiekunem była pani Edyta Zdunek. Nasza uczennica wraz ze zwycięzcami pozostałych grup wiekowych  pojedzie na etap wojewódzki - życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

 


,,Powitanie Wiosny"

 

Kilka dni wcześniej pierwszaki przygotowały się do powitania wiosny. Na zajęciach wykonały kukiełki z włóczki i tkanin symbolizujące Marzannę. W dniu przyjścia wiosny całą klasą wybraliśmy się do pobliskiego rowu, gdzie - zgodnie z tradycją - wrzuciliśmy nasze kukiełki. Potem poszliśmy na spacer przez łąki i usłyszeliśmy śpiew skowronka. Pogoda nam dopisała. Było ciepło i słonecznie, wiał wiosenny wietrzyk. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

galeria zdjęć


„Potyczki matematyczne”

 

16 marca 2011 r uczennice klasy V uczestniczyły w II edycji potyczek matematycznych organizowanych w Szkole Podstawowej w Łucce. Drużyna naszych dziewcząt: Patrycja Kożuch i Adrianna Jaworska wspierane przez kibicujące koleżanki: Angielkę Siemko, Weronikę Romanek i Oliwię Gałązkę oraz opiekuna panią Hannę Wodniak odniosła sukces. Brawo Zajęliśmy II miejsce. Radość była ogromna i nagrody ciekawe.

 


 

Święto w klasie pierwszej

Dzień 8 marca w klasie pierwszej różnił się od innych dni. Okazał się prawdziwym świętem. Dziewczynki otrzymały prezenty od chłopaków, a wychowawczyni piękny bukiet tulipanów. Wszyscy razem urządziliśmy "słodkie przyjęcie". Chłopakom najbardziej smakował soczek. Dziewczynki cieszyły się ze swoich puzderek, w których znalazły spinki do włosów. Było bardzo przyjemnie i miło.

 

galeria zdjęć


 

"Dyskoteka karnawałowa"

5 marca 2011 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa.   Uczniowie bawili się znakomicie. Kółko taneczne pod opieką pani Moniki Bronisz zaprezentowało układy taneczne.

galeria zdjęć


SKO w naszej szkole

Z dn.18 X 2010r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli oszczędzanie pieniędzy w SKO pod patronatem banku PKO BP SA odział w Lubartowie. Opiekunem SKO została pani Marzena Rola. Wszyscy uczniowie od I do VI klasy otrzymali książeczki SKO i bardzo chętnie przystąpili do oszczędzania. W takcie roku szkolnego wychowawcy klas pragnąc przybliżyć uczniom ideę oszczędzania, zorganizowali lekcję na których omówili funkcję i rolę pieniędza oraz przyczyny dla których warto oszczędzać. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego i wygodnego korzystania z kart płatniczych.

Opiekun SKO zorganizował dla dzieci konurs literacki pod hasłem ,,Oszczędzając w SKO" oraz konkurs plastyczny ,,Moja Skarbonka" laurenci konkursów otrzymali nagrody.

 

Na zakończenie roku szkolnego zostaną wyróżnieni uczniowie , którzy doznają najwięcej wpłat na ksążeczce SKO.
 


Widowisko o Zimie

W dniu 28.02.2011r. członkowie koła recytatorsko-teatralnego zaprezentowali uczniom naszej szkoły montaż poetycko-muzyczny o Zimie. W roli "Pani Zimy" wystąpiła Patrycja Kożuch. Wszyscy pozostali byli "paziami Pani Zimy". Na gitarze grały: Wiktoria Kubera i Weronika Romanek. Sprzęt sportowy prezentowali: Ada Jaworska, Patryk Sędowski i Radek Sobiesiak. Występy podobały się oglądającym. Wyrazem tego były burzliwe oklaski.

galeria zdjęć


 

I  MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE STRAŻACKIM


24 lutego roku odbyły się eliminacje gminne OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU P./POŻ.„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Kożuch, która zajęła I miejsce oraz Patryk Sędowski. Gratulujemy


Walentynki

Dzień Św. Walentego – Dzień Zakochanych.

W tym dniu przesłany sobie liściki miłosne – walentynki.

Są one wyrazem sympatii nie tylko pomiędzy dziewczyną i chłopakiem, ale również wobec osób, które bardzo lubimy i są dla nas znaczące. W tym celu stworzyliśmy ,,walentynkową pocztę”. Uczniowie IV i V klasy pod opieką p. M. Roli przygotowali część artystyczną. Wśród uczniów naszej szkoły wybraliśmy walentynkę 2011i Walentego 2011 czyli najsympatyczniejszą dziewczynkę i chłopaka. Otrzymali oni duże, czerwone serca.

Walentynką 2011 naszej szkoły została Patrycja Kożuch, kl. V z Walentym 2011

Paweł Barczak z kl I

 

galeria zdjęć


Dzień Strażaka

 

galeria zdjęć

 


 

Podsumowanie ferii

W ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" uczniowie mieli dodatkowe zajęcia podczas ferii zimowych. W dniu  22 lutego 2001 r. w sali kina Lewart w Lubartowie odbyło się podsumowanie tych zajęć. Wzięły w nim udział zespoły uczniów reprezentujące szkoły gminy Lubartów. Było śmiesznie, zabawnie, występy bardzo podobały się publiczności.


 

Mikołajki

w naszej szkole

 

W dn. 6.XII.2010r. naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Przyszedł do każdej klasy i każdemu dziecku wręczył prezent w postaci słodyczy i owoców. Uczniowie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki na cześć św. Mikołaja. Tego dnia było w szkole wesoło, przyjemnie i słodko.

 galeria zdjęć


Występy

koła recytatorsko – teatralnego

 

w dn.10.XII.10r. uczestnicy koła recytatorsko-teatralnego przedstawiali inscenizację pt. „Lis i cztery łasiczki” współczesnego poety Stanisława Jerzego Hajty. Bajka ta w formie sztuki teatralnej uczy wrażliwości, piętnuje lenistwo i nieuczciwość, pozwala łatwo odróżnić pozytywne cechy charakteru od złych. Oparta jest na przysłowiach i mądrościach życiowych. Uczniowie przebrali się za zwierzęta lub ubrani w maski zwierząt prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie.

galeria zdjęć


 

Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej

w Brzezinach życzą wszystkim uczniom miłego odpoczynku

w czasie ferii, jednakże przypominamy o kilku bardzo ważnych zasadach:

 

***   Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Nie wolno urządzać ślizgawek i lodowisk na jeziorach, rzekach, stawach oraz innych zbiornikach wodnych,

 

***  Do zjeżdżania na sankach, nartach lub urządzenia ślizgawki wybieraj miejsca oddalone od

ruchu samochodowego,

 

***  Zamarznięte jezioro lub rzeka to nie miejsca do spacerów i jazdy na łyżwach.

***W zimie bądź szczególnie ostrożny - spadające sople lodu, zaśnieżone i oblodzone chodniki mogą stać się przyczyną wypadku.

 

***  Poruszając się po drogach szczególnie w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza

pamiętaj! o konieczności noszenia na odzieży wierzchniej elementów odblaskowych,

 

***  Bądź ostrożny w kontaktach z obcymi osobami szczególnie tymi poznanymi w sieci Internet, bo

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.


Wigilia

W dniu 22 grudnia 2010 odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej. Uroczystość miała oprawę artystyczną przygotowaną przez Klub Przedszkolaka pod opieką pani Joanny Michalik oraz uczniów klas I-VI pod opieką pani dyrektor Krystyny Jędryszki. W spotkaniu o godzinie 13:00 wzięli udział zaproszeni goście m.in.: Seniorzy: emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły,  Grono pedagogiczne oraz przedstawiciele Gminy Lubartów. Z okazji Świąt - pani dyrektor Krystyna Jędryszka złożyła wszystkim najlepsze życzenia a następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. I na sam koniec długo wyczekiwana Wigilia składająca się z przepysznych potraw.  

 

galeria zdjęć


 

III miejsce w Konkursie Recytatorskim

W dniu 24.11.2010 odbył się już kolejny Gminny Konkurs Recytatorski w Wólce Rokickiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agnieszka Wójtowicz, Małgorzata Wolińska, Kinga Kożuch i Martyna Jędryszka. Uczennica Małgosiata Wolińska zdobyła III miejsce w kategorii klas pierwszych i otrzymała nagrodę książkową. Pozostałe dziewczynki otrzymały nagrody pocieszenia w postaci kolorowych aniołków.

galeria zdjęć


 

Ślubowanie klasy I

W dniu 28.11.2010r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia kl. I. Na wstępie p. dyrektor powitała dzieci, rodziców, nauczycieli i gości w osobie p. Tomasza Marzędy. Następnie uczniowie kl. I zaprezentowali inscenizację pt. „W ogrodzie Baby Jagi”. Potem pomyślnie przeszli przez szereg prób przygotowanych przez SU i złożyli ślubowanie. W dalszej kolejności zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej w Brzezinach przez p. dyrektor.Na zakończenie otrzymali dyplomy z rąk dyrektora SZASZ-u p. Tomasza Marzędy oraz upominki od p. dyrektor, uczniów kl. III i rodziców. Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów kl. I..

galeria zdjęć


 

ZE SPORTU…

Dnia 16.11.2010r. w Łucce odbyły się zawody sportowe – TENIS STOŁOWY INDYWIDUALNY na szczeblu gminnym.  Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

1. Wiktoria Kubera kl. V

2. Patrycja Kożuch kl. V

3. Oliwia Gałązka kl. V

4. Patrycja Kubera kl. V

5. Paweł Marzęta kl. IV

6. Kinga Wójtowicz kl. IV

7. Angelika Nowosad kl. IV

OSIĄGNIĘCIA: kategoria dziewcząt młodszych –

I miejsce : KINGA WÓJTOWICZ

IV miejsce: ANGELIKA NOWOSAD

kategoria dziewcząt starszych-

V miejsce: OLIWIA GAŁĄZKA

            Powyższe osoby wzięły  udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 18.11.2010r. w Łucce.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie". W podzięce za trud włożony w Naszą edukację, samych radości i sukcesów życzą uczniowie.

Jak każdego roku w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbyła się wspaniała uroczystość upamiętniająca święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. W tym roku akademię pod tytułem „Mojemu Nauczycielowi" przygotowała pani Marzena Rola wraz z klasą IV. Głównymi adresatami uroczystości byli nauczyciele oraz pracownicy obsługi.  Na zakończenie wszystkim uczniowie wręczyli kwiaty.

galeria zdjęć


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

 

W dniu 1 września 2010 roku, jak w każdej szkole w Polsce obchodziliśmy rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011. W tym uroczystym spotkaniu udział wzięli nasi uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły.

Pani dyrektor, Krystyna Jędryszka powitała wszystkich zebranych i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące naszej szkoły. Uczniowie kl. IV-V zaprezentowali inscenizację pt. "W naszej szkole" przygotowaną pod kierunkiem p. Jolanty Kardas.  Pani dyrektor życzyła nam miłej i owocnej pracy na rok szkolny 2010/2011.


Rok 2009/2010

Zakończenie projektu PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

Na zakończenie projektu uczniowie kl. I od opieką wychowawczyni pani Joanny Pojęty  przedstawili inscenizację bajki przed uczniami, przedszkolakami, nauczycielami, p. dyrektor i rodzicami uczniów.

galeria zdjęć


 

Dzień Mamy

W środę 26 maja gościliśmy w naszej szkole bardzo ważne w życiu każdego osoby - MAMY. Ponieważ wszystkie dzieci począwszy od przedszkolaków, a kończąc na uczniach klasy VI, chciały w tym dniu okazać mamusiom cały ogrom uczuć, wdzięczności i miłości. Dla wszystkich naszych miłych gości ich pociechy przygotowały bogaty program artystyczny, słodki poczęstunek oraz własnoręcznie wykonany prezent, który posiada unikatową  wartość.   

Wszystkie mamy były bardzo wzruszone i dumne ze swoich pociech, a dzieci cieszyły się, że chociaż raz w roku mogą odwdzięczyć się im za bezgraniczną matczyną miłość.

 

galeria zdjęć


TURNIEJ ŻYJMY ZDROWO

Dnia 06.05.2010r. odbył się jak co roku turniej "Żyjmy zdrowo". Do Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej przybyło 7 drużyn, Byliśmy i my. Szkołę Podstawową w Brzezinach godnie reprezentowały uczennice klasy IV: Ada Jaworska, Patrycja Kożuch i Wiktoria Kubera. Turniej składał się z 3 części: teoretycznej (test wiedzy), prezentacji piosenki ekologicznej i plakatu pt.  "Bezpiecznie spędzanie wolnego czasu". Drużyny wykonały też maskotki z surowców wtórnych - było tu wiele zabawy. I ostatnia część to konkurencje sportowe. Rywalizacja była zacięta. Nasza Szkoła zdobyła II miejsce. Turniej zakończył się wręczeniem nagród. Był też posiłek i zabawy na sali gimnastycznej.


Apel o Wiośnie i Dniu Ziemi

Dnia 30.IV.2010 roku uczniowie klas III i IV uczestnicy koła recytatorskiego i koła badaczy przyrody zaprezentowali utwory poetyckie poświęcone najpiękniejszej porze roku - Wiośnie oraz przedstawili scenki ekologiczne dotyczące ochrony naszej planety Ziemi. Apel został przygotowany pod kierunkiem ani Jolanty Kardas i pani Marii Gduli (zastępującej panią Sylwię Gregorowicz - Włosek).

galeria zdjęć


Gminny Konkurs Ortograficzny klas III w Skrobowie

W dniu 30.IV.2010 roku odbył się po raz kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Edytka Rybak, Angelika Nowosad i Kinga Wójtowicz. Wszystkie dziewczynki uzyskały zbliżoną ilość punktów. Nie udało im się dostać  do etapu powiatowego, ale miały okazję sprawdzić swoje osiągnięcia w zakresie ortografii i porównać z rówieśnikami. Wszystkie uczennice otrzymały podziękowania za udział oraznagrody książkowe. Do konkursu zostały przygotowane przez wychowawczynię panią Jolantę Kardas.

galeria zdjęć


 

Konkurs "Jestem bezpieczny"

Nasi uczniowie uczestniczyli w  Gminnym konkursie wiedzy o ruchu drogowym pt. "Jestem bezpieczny", który jest organizowany przez  Komendę Powiatową Policji w Lubartowie i Urząd Gminy.

galeria zdjęć


 

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 22 marca 2010r. nasi uczniowie obchodzili Dzień Wiosny.

Z tej okazji zostały zorganizowane różne konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły.


Gminny Turniej BRD

W tegorocznych zmaganiach podczas gminnego etapu turnieju BRD zajęliśmy IV miejsce. Uczestnicy brali udział w dwóch konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz tor przeszkód ze względu na padający deszcz zostały odwołane dwie konkurencje: jazda rowerem po miasteczku oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. W klasyfikacji indywidualnej piąte miejsce zajęli nasi uczniowie: Patrycja Kożuch i Kamil Kubera

galeria zdjęć


 

Apel żałobny   

Poniedziałek był smutnym dniem we wszystkich szkołach. Pani Dyrektor Naszej Szkoły zarządziła krótki apel, skierowany do uczniów, w związku z tragedią smoleńską.

 

Przypomniał uczniom, jak ważne jest, aby godnie uczcić pamięć osób poległych. Po przemówieniu nastąpiła minuta ciszy, w której oddaliśmy hołd zmarłym osobom a następnie odmówiliśmy wspólnie modlitwę.


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

 

W piątek odbył się apel pod tytułem „Bezpieczna droga do szkoły”, który przygotowało Kółko techniczne pod opieką pani Edyty Zdunek i pani Sylwi Gregorowicz - Włosek. Uczniowie w kilku scenkach przedstawili niebezpieczne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas drogi ucznia do szkoły oraz jakie mogą być konsekwencje takich zachowań. Może dzięki temu uda się poprawić stan bezpieczeństwa i uniknąć wypadków z udziałem dzieci.

galeria zdjęć


Finał gminny XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, odbył się 9 lutego w Urzędzie Gminy Lubartów. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wygrali eliminacje szkolne.
- Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i innych zagrożeń, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej
Przedstawicielami naszej szkoły byli: Patrycja Kożuch i Kamil Kubera


Zabawa choinkowa 2010

   W imprezie uczestniczyły dzieci oraz ich rodzice, mieszkańcy wsi Brzezin. W ramach imprezy odbyły się liczne konkursy, wspólna zabawa taneczna, słodki poczęstunek, a punktem kulminacyjnym było spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci bogatymi paczkami.

galeria zdjęć


IV      EDYCJA GMINNEGO KONKURSU "SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2010"

              W czwartek 28 stycznia 2010 r. odbyła się VI edycja gminnego konkursu muzycznego "SZKOLNE KOLĘDOWANIE" w Szkole Podstawowej w Annoborze. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 0 – III ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lubartów. Uczestników oceniało Jury w składzie:
Tomasz Marzęda dyrektor SZASz w Lubartowie
SM Marta Pokrywczyńska - organistka DPS w Jadwinowie
Anna Kozak - instruktor MDK w Lubartowie
Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Wójtowicz z kl. 0, Kinga Kożuch z kl. I, Ewa Brzozowska z kl. II, Małgorzata Brzozowska z kl. III
Miło nam poinformować, że  zdobyła Ewa Brzozowska I miejsce w kategorii klas II,  Kinga Kożuch II miejsce w kategorii klas I,  Agnieszka Wójtowicz III miejsce w kategorii klas 0 oraz Małgorzata Brzozowska Wyróżnienie. Gratulujemy!


 

Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie to osoby szczególne naszemu sercu. Zawsze czuwają nad  szczęśliwym dzieciństwem swoich wnuków.

W podziękowaniu za ich troskę i miłość uczniowie klas 0-VI przygotowali uroczystość, która miała miejsce dnia 22.01.2010 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Artyści z naszej szkoły rozbawili zaproszonych gości zabawnymi scenkami oraz pięknymi wierszami.  Wzruszeni Dziadkowie zostali obdarowani upominkami. Był też słodki poczęstunek.

galeria zdjęć


Apel "Zima w przyrodzie i poezji"

            W dniu 18.01.2010r. uczniowie z klas III i IV- uczestnicy koła recytatorskiego oraz koła badaczy przyrody przedstawili pozostałym uczniom naszej szkoły sytuacje w przyrodzie podczas zimy, przybliżyli las ptaków i zwierząt zimą ze szczególnym akcentem na konieczność dokarmiania ptaków i zwierząt oraz zaprezentowali piękno zimowego krajobrazu w poezji. Wiersze, które recytowali uczniowie opiewały zalety zimy i jej piękno. Uroczystość zakończyła się piosenką pt: "Bajecznie zimową piosenką" w wykonaniu uczennic z klasy IV. Apel został przygotowany pod kierunkiem pań: Jolanty Kardas i Sylwii Gregorowicz - Włosek.

galeria zdjęć


 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Boże Narodzenie to czas, by złożyć najserdeczniejsze życzenia spokojnych i radosnych chwil spędzonych w gronie rodziny.

Całej społeczności z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Zdrowia i Spokoju, Lepszego Jutra i Samych Pogodnych Dni przede wszystkim Wszelkiej Pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń.


Wigilia w Szkole Podstawowej w Brzezinach

Dnia 18 grudnia 2009r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzezinach zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Tym miłym akcentem wprowadzili całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu odbyła się Wigilia z udziałem zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Gminy Lubartów p. wójt Janusz Bodziacki, z-ca wójta p. Tadeusz Zwoliński, dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie  Tomasz Marzęda dyrektor: Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Beata Wilczyńska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie Jolanta Gryzio oraz nasi Seniorzy z Lisowa.  Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw, które to zostały przygotowane przez Seniorów z Brzezin. Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.

galeria zdjęć


Sukces naszych uczennic w konkursie kolędy angielskiej

Dnia 17 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej w Łucce odbył się

I  PRZEGLĄD  ŚWIĄTECZNEJ  PIOSENKI  ANGIELSKIEJ

,, Let ‘s sing a Christmas song „

konkurs kolędy angielskiej

na który pojechały: Agnieszka Brzozowska z klasy VI i Gosia Brzozowska z klasy III. Gosia Brzozowska zajęła III miejsce w grupach wiekowych  -  uczniowie klas I – III szkół podstawowych, natomiast Agnieszka Brzozowska również III miejsce w kategorii -uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych.

Gratulujemy :)


W dniu 16.12.2009r. odbyło się przedstawienie klas IV-VI  pt.: "Nikotyna moim wrogiem". Młodzi aktorzy zaprezentowali młodszym kolegom skutki palenia tytoniu. Przedstawili także hasła antynikotynowe: "Płuca tego nie chcą wcale, kiedy ludzie palą stale"', "Nikotynę odrzucamy, bo o zdrowiu pamiętamy". Na zakończenie uczennice klasy IV zaśpiewały piosenkę antynikotynową pt.: "Zdrowy plan". Uroczystość została zakończona piosenką ostrzegającą o skutkach palenia papierosów w wykonaniu Alfreda Harrisa. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki Konkursu antynikotynowego z wiedzy i plastycznego.

galeria zdjęć


Pieczenie pierników w grupie przedszkolnej

galeria zdjęć

 


Odwiedziny św. Mikołaja

 

Dziś Mikołajki Jutro Mikołajki, a już od kilku dni panowała atmosfera mikołajkowa i można było spotkać Mikołaja. 7 grudnia od wczesnego ranka uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzezinach. z niepokojem oczekiwali przybycia niezwykłego gościa. Jak co roku gość z Laponii odwiedził wszystkich uczniów i tym, którzy na to zasłużyli, rozdawał paczki. Mikołaj chodził przy dźwiękach dzwoneczka od klasy do klasy, wysłuchiwał piosenek i wierszyków, a potem już tylko rozdawał i rozdawał dziesiątki prezentów. Wszystkie dzieci, i te z zerówki i te z klas szóstych- były dziś roześmiane i szczęśliwe.

Można było do woli „zajadać się” słodyczami, których nie zabrakło w żadnej z mikołajkowych paczek. Jednak wszystko, co dobre musi się kiedyś skończyć, również wizyta św. Mikołaja. Kiedy podarował wszystkim prezenty, pożegnał się i odjechał, pozostawiając w szkole wspaniałą atmosferę zabawy i radości na cały dzień.

Szkoda, że Mikołaj odwiedza  dzieci tylko raz do roku.

galeria zdjęć


 

Mikołajki w klasie IV

galeria zdjęć

 


W dniu 25.11.2009r. odbył się turniej wiedzy antynikotynowej. Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Wyniki konkursu wiedzy: "Nikotyna moim wrogiem".

I miejsce 15p./17p. Agnieszka Brejt kl. VI

I I  miejsce 14p. Adrianna Jaworska kl. IV, Kamil Kubera kl. VI

III  miejsce 13p. Agnieszka Brzozowska kl. VI

galeria zdjęć


 

III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Uczennica klasy III – Małgorzata Brzozowska zdobyła III miejsce w VI edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 24 XI 2009r. w Wólce Rokickiej. Przed komisją konkursową recytowała ona wiersz pt. „Szkolny leń” Małgorzaty Wojciechowicz. Pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły: Alicja Pietrzela z kl. I i Mateusz Szczepaniak z kl. II otrzymali nagrody pocieszenia czyli Mikołaje z zawieszką, które ozdobią ich domowe ognisko.

galeria zdjęć


I miejsce w konkursie PCK

Uczennica klasy VI Agnieszka Brzozowska zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w  Lubartowie pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W dniu 17 października 2009 roku odebrała nagrodę w świetlicy Gimnazjum nr 2 w  Lubartowie towarzystwie szkolnego opiekuna PCK pani Jolanty Kardas. Pozostali uczniowie, którzy wzieli udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci ołówków i podziękowań za udział. Są to: Mateusz Szczepaniak, Mateusz Cur, Karolina Jędryszka, Patrycja Kubera i Celina Małyska.

galeria zdjęć


Co można zrobić z tworzyw sztucznych prace klasy V

galeria zdjęć


Andrzejki 2009

14 listopada 2009r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Do tańca przygrywał nam zespół taneczny. Klasa V i VI z wychowawczynią H. Woźniak i opiekunem SU M. Rolą zorganizowała andrzejkowe wróżby. Uczniowie klasy VI  przebrani za wróżki w aurze wieczoru i zapalonych świecach wróżyli uczniom przenosząc ich w świat wyobraźni, fantazji i marzeń. W przerwie zabawy mogliśmy wziąć udział w loteryjce andrzejkowej przygotowanej przez uczniów klasy VI pod opieką H. Woźniak.  Loteryjka cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a dochód z niej tradycyjnie już zasili konto akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

galeria zdjęć


Uroczysty apel z okazji 11 listopada 2009 roku

11 listopada 2009 to kolejna 91  rocznica odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Uczniowie naszej  szkoły wzięli udział  w akademii poświęconej temu świętu, pragnąc oddać hołd tym wszystkim, którzy zginęli w obronie Wolności i przyczynili się do tego, że Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną Niepodległość.

Uczniowie  kl. IV i VI Szkoły Podstawowej   w Brzezinach wykonali montaż słowno – muzyczny i przedstawili prezentację multimedialną pod kierunkiem pni M. Roli i pani E. Zdunek.

Na uroczystym apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu bibliotecznego pt. "Moja ulubiona lektura" dla kl. I-VI oraz "Moja ulubiona Bajka" - dla przedszkolaków.

W kategorii "przedszkole" nagrody otrzymały: Martynka Bronisz, Martynka Krojec i Agnieszka Wójtowicz.

W kategorii kl. I-VI zostały nagrodzone uczennice: Kinga Kożuch kl. I, Weronika Romanek - kl. IV i Agnieszka Brzozowska - kl. VI. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

 

galeria zdjęć


PASOWANIE NA UCZNIA

 

 

6 listopada - ważny dzień dla naszych Pierwszoklasistów - zostali pasowani na uczniów  Szkoły Podstawowej w Brzezinach.

 galeria zdjęć


 

Apel o "Jesieni"

          W dniu 4 XI 2009 roku uczniowie koła recytatorskiego pod opieką pani Jolanty Kardas oraz koła badaczy przyrody pod opieką pani Sylwi Gregorowicz -  Włosek przygotowali apel poświęcony tematyce jesieni. Uczestnicy koła recytatorskiego recytowali wiersze J. Brzechwy, D. Gellner, W. Broniewskiego, J, Tuwima i innych poetów. Uczestnicy koła badaczy przyrody przybliżyli pozostałym uczniom wiadomości przyrodniczo - geograficzne o jesieni i przedstawili inscenizację pt. "Święto Drzewa".

galeria zdjęć

 


 

Dzień Papieski

 Na akademii przygotowanej z okazji 31 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża zostały zaprezentowane utwory, które przybliżyły zebranym młodzieńcze lata Ojca Świętego, lata kapłaństwa oraz wydarzenia z czasu kiedy został Papieżem. Akademia zakończyła się odśpiewaniem ulubionej piosenki Papieża Jana Pawła II pt. „Barka” i odmówieniem modlitwy o Jego beatyfikację.

 

16 października 2009 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im Jana Pawła II w Lubartowie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom finału IX Konkursu plastycznego "Jan Paweł II - Nasz Papież". Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Pielgrzym Miłości, Pokoju i Wolności”.

W kategorii „Szkoły podstawowe: klasy I-III” nagrodę otrzymała nasza uczennica

Ewa Brzozowska.


Powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym w Łucce

Sukces naszych dziewcząt

III miejsce Patrycja Kożuch - brązowy medal

IV miejsce Oliwia Gałązka

V Wiktoria Kubera

 

galeria zdjęć

 


Gminne zawody w tenisie stołowym w Łucce

Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w gminnych indywidualnych zawodach tenisa stołowego i zdobyły następujące miejsca:

I miejsce Patrycja Kożuch

II miejsce Patrycja Kubera

III miejsce Oliwia Gałązka

V miejsce Wiktoria Kubera

Gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych!


Dzień Edukacji Narodowej

          

Longin Jan Okoń pisał:

" Trud Twój nie umrze ze mną, będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałość

Trudno znaleźć słowa, które były by dość piękne, aby podziękować Wam Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy za Wasz± pracę, poświęcenie, za serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na ludzi. Obiecujemy to, bowiem jak pisał filozof Alfred Capus ,, Być człowiekiem to już bardzo dużo. Towarzyszyliście nam od najmłodszych lat, ucząc stawiania pierwszych literek i miłości do człowieka. Takie to oto słowa jaki i wiele innych padło podczas Mszy świętej odprawionej w intencji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 


Ognisko klas II - III

          

            W dniu 23.09.1009 roku klasa II-III wybrała się do lasu na "Wicherek". Celem naszej wycieczki była obserwacja roślin i zwierząt leśnych oraz ognisko integrujące zespół klasowy. Na leśnej polanie udało nam się rozpalić duże ognisko, w którym każdy mógł upiec kiełbaskę. Było bardzo przyjemnie, a gorąca kiełbaska wszystkim smakowała. Nie udało się nazbierać grzybów, ponieważ w lesie było bardzo sucho. Nazbieraliśmy szyszek, liści i żołędzi. Wszystkie dary lasu przynieśliśmy do klasy. Z wyprawy do lasu wróciliśmy bardzo zadowoleni. W organizacji ogniska pomagała nam pani Magda Woźniak, która w tym czasie odbywała praktykę studencką w naszej szkole.

 


W dniu 25 września 2009 r. odbyły się warsztaty ekologiczne. Wzięli w nim udział uczestnicy kółka obserwacyjno-badawczego,

Grupa I w składzie: Oliwia Gałązka, Adriana Jaworska, Patryk Sędowski, Wiktoria Kubera,

 Weronika Romanek ( kl. IV)

Grupa II: Kamil Kubera, Agnieszka Brejt, Agnieszka Brzozowska, Celina Małyska,

 Patryk Sobiesiak (kl. VI)

Grupa III: Karolina Jędryszka, Patrycja Kożuch, Patrycja Kubera, Marcin Puła,

Radosław Sobiesiak (kl. IV)

Uczniowie wykazali się znajomością zagadnień dotyczących segregacji odpadów i śmieci zgodnie z hasłem:  „Śmieci mniej ziemi lżej”.

I miejsce za udział w 6 konkurencjach zdobyła drużyna nr I

II miejsce grupa III

III miejsce grupa II

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, który zostały rozdane podczas podsumowania warsztatów. Przygotowała Sylwia Gregorowicz-Włosek           


W dniu 11 września 2009r. członkowie koła obserwacyjno - badawczego. Wzięli udział w zajęciach terenowych w miejscowości Brzeziny. Podczas tych zajęć uczniowie obserwowali roślinność i zwierzęta w naturalnym środowisku.
Zauważyli także ,że większość ptaków odleciało już na zimę.

Zdjęcia z naszych „terenówek”

 galeria zdjęć


 

Witaj szkoło!!!

Gorąco witamy w nowym roku szkolnym 2009/2010
życzymy dużo uśmiechu i samych sukcesów.

 

      W piękny słoneczny wtorek o godzinie 8:00 uczestniczyliśmy we mszy świętej poświęconej rozpoczęciu roku szkolnego 2009/2010. Dalsze uroczystości miały miejsce  w  Szkoły Podstawowej, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.  „A przecież czas tak szybko leci...” – te słowa z utworu Jana Brzechwy dobrze oddają odczucia wielu uczniów i nauczycieli. Niedawno kończyliśmy rok szkolny 2008/2009, a dziś uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki podczas inauguracji nowego roku szkolnego. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Pojęty.
          W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczyli  rodzice naszych dzieci. Pani dyrektor Krystyna Jędryszka życzyła nauczycielom i uczniom wielu sukcesów oraz radości w zdobywaniu wiedzy. Poinformował też o przydziale wychowawstw.

 

 


Wakacje

" Tęsknię za morzem, za ciepłym słońcem
spacerem plaż± o zachodzie
łagodnym szumem fal tańczących
tęczowym światła odbiciem w wodzie

Już szkolny rok skończony,
już bij± wakacji dzwony.
Już upragnione wakacje
i kwitną już akacje."


 

Egzamin na kartę rowerową

          

Dnia 5 czerwca odbył się egzamin na kartę rowerową. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu zaliczyli poprawnie test ze znajomości znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego oraz przystąpili do egzaminu praktycznego otrzymali karty rowerowe.

galeria zdjęć


Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

                      01.06.2209 roku był dniem wyjątkowym nie tylko dla naszych uczniów ale również dla ich rodziców, którzy przybyli na godzinę 17:00. Już od rana w naszej szkole były zabawy i konkursy, a wieczorem pyszna kiełbaska z grila oraz wspólne śpiewanie piosenek.

galeria zdjęć

 


 

III Miejsce w Turnieju o puchar Wójta Gminy

 


 

II Edycja Przeglądu Piosenki Turystycznej w Tarle

W dniu 29.05.2009 roku uczennice naszej szkoły Weronika Romanek i Agnieszka Brzozowska zdobyły wyróżnienia w II Edycji Przeglądu Piosenki Turystycznej w Tarle. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      

galeria zdjęć


 

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W LISOWIE

           Dnia 17.05.2009 w Lisowie odbył się Gminny Dzień Dziecka na którym wystąpili nasi uczniowie w przedstawieniu pod tytułem "Królewna Śmieszka" pod opieką pani Joanny Pojęty. 

 

 galeria zdjęć


 

WYCIECZKA KLAS 0-I

DO SERNIK

             W dniu 13.05.2009 roku klasa 0 - I z naszej szkoły oraz klasa 0 - I ze szkoły w Szczekarkowie uczestniczyły w wycieczce na RANCZO w Sernikach. Dzieci odwiedziły mini ZOO, zobaczyły m.in. strusie, konie, krowy szkockie i inne zwierzęta. Bawiły się w dmuchanym zamku i jeździły na karuzeli. Z apetytem zjadały kiełbaski z grilla. Zaprzyjaźniły się ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły w Szczekarkowie i razem świetnie się bawiły. Wszyscy mieli dobre humory i wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

 galeria zdjęć


Dzień Ziemi

 

Dnia 22.04.2009 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym dniu uczniowie z całej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych były to:

konkursy wiedzy o tematyce ekologicznej, inscenizacje dotyczące ochrony przyrody przygotowane przez uczniów klas 0-1 i IV-VI, pokaz mody ekologicznej i wybór najbardziej pomysłowego stroju, a także wykonywanie zdrowego śniadania.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział  w zajęciach. Wszystkie punkty programu miały na celu podniesienie świadomości dzieci na temat ochrony środowiska naturalnego i możliwości zapobiegania zanieczyszczeniu Ziemi.

 galeria zdjęć


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 06.05.2009 roku o godzinie 11:00 odbył się w naszej szkole apel poświęcony uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na samym początku został odśpiewany hymn polski Mazurek Dąbrowskiego. Po hymnie gospodarz Samorządu Uczniowskiego złożył meldunek pani dyrektor o liczbie obecnych uczniów. Następnie w dalszej kolejności zostało zaprezentowane przedstawienie z udziałem uczniów klas IV-VI nawiązujące do wydarzeń z dnia 3 Maja 1791 roku.

 


 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Dzień Samorządności w naszej szkole odbył się w dniu  20.04.2009 roku. O godzinie 800 pani dyrektor Krystyna Jędryszka przekazała kluczko szkoły przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego. Następnie uczniowie klasy VI wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje. W dalszej kolejności miał miejsce szkolny „Idol”, gdzie uczniowie mieli za zadanie zaprezentować piosenkę ulubionego wykonawcy. W końcowej części miała miejsce rewia mody pt. „Wiosna 2009”. Wszyscy świetnie się bawili.

galeria zdjęć


 

4 rocznica śmierci Jana Pawła II, który odszedł do domu Ojca Świętego

2 kwietnia mija kolejna rocznica śmierci największego Polaka - Jana Pawła II. Papież z Polski zmienił nie tylko oblicze "tej ziemi", ale i całego świata.

W naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony IV rocznicy śmierci Wielkiego Polaka.

 


 

KONKURS STRAŻACKI


4 marca 2009 roku odbyły się eliminacje gminne OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU P./POŻ.„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Kubera i Remigiusz Pietrzela, którzy  zajęli egzekwo IV miejsce. Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


ZABAWA CHOINKOWA

W dniu 24.01.2009 roku odbyła się zabawa choinkowa . Przybyło wielu gości. Dziewczyny z naszej szkoły przygotowały układ taneczny, który zaprezentowały przed widownią.

 

galeria zdjęć


 

Dzień Babci i Dziadka w naszej Szkole

W dniu 21.01.2009 roku o godzinie 11:00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyło wielu seniorów. Pani dyrektor rozpoczęła uroczystość składając życzenia. Dzieci z naszej szkoły przygotowały krótkie inscenizacje oraz wręczyły przygotowane przez siebie prezenty.

galeria zdjęć


 

Wystąpiliśmy na Dniach Seniora w Lisowie

 

 galeria zdjęć


Wigilia

W dniu 22 grudnia 2008 odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej. Uroczystość, podzielona na trzy tury, miała ciekawą oprawę artystyczną przygotowaną przez Klub Przedszkolaka pod opieką pani Joanny Michalik oraz uczniów klas I-VI pod opieką pani dyrektor Krystyny Jędryszki. W spotkaniu o godzinie 11.00 wzięli udział zaproszeni goście m.in.: Seniorzy: emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, Dyrekcja, Grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły Z okazji Świąt - pani dyrektor Krystyna Jędryszka złożyła wszystkim najlepsze życzenia a następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. I na sam koniec długo wyczekiwana Wigilia składająca się z przepysznych potraw.
Do zobaczenia przy następnej Wigilii, za rok.

 

galeria zdjęć


 

Ślubowanie kl. I

Podczas uroczystości ślubowania uczniowie kl. I najpierw przedstawili inscenizację pt. „ Szkoła w Smerfowym Lesie”. Następnie złożyli ślubowanie przed wychowawczynią, panią dyrektor, rodzicami, uczniami i wszystkimi zebranymi. Potem zostali poddani próbom sprawnościowym i testom przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. W dalszej kolejności zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez panią dyrektor K. Jędryszkę, po czym otrzymali  pamiątkowe dyplomy i upominki od p. dyrektor, od rodziców oraz uczniów kl. II i III. Na zakończenie rodzice ucz. kl. I zaprosili nauczycieli oraz ucz. kl. O – III na smaczne ciasto i herbatę.  

 

 

galeria zdjęć


 

Mikołajki w naszej szkole

 

galeria zdjęć


 

Odwiedził nas klaun  zobaczcie sami!

galeria zdjęć 


 

Wieczór wróżb andrzejkowych

Dnia  27.11.2008 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Klasa VI pod opieką wychowawcy przygotowała  wróżby oraz loteryjkę  andrzejkową. Dekoracje klasy stanowiły rekwizyty wprowadzające w nastrój tego wieczoru.

W różnych miejscach sali , na stolikach i podłodze ustawiono zapachowe świece. Ich światło spowijało pomieszczenie aurą tajemniczości. Nastrój  wieczoru potęgowały „ wróżki” siedzące przy stolikach , służące swoimi umiejętnościami  wszystkim tym , którzy chcieli poznać swoją  przyszłość oraz chcącym się zabawić. Również loteryjka andrzejkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł kupić los i wygrać ciekawą nagrodę. Pieniądze uzyskane z loteryjki będą przeznaczone na wsparcie akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.


 

Uroczysty apel z okazji 11 listopada 2008 roku

 

 

    Narodowe Święto odzyskania Niepodległości – najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny. Uzasadnieniem może być zbiegnięcie się wydarzeń w Polsce z końcem I wojny światowej na świecie (tego samego dnia miała miejsce kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim).
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.

galeria zdjęć


 

Dzień Papieski

By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,

By prawdziwa była zawsze słów wymowa,

O Jego wielkości i pracy codziennej,

O Jego wysiłku, miłości niezmiennej.

 

Dla tego, co dobre i co sprawiedliwe,

Co oznacza prawdę i to, co uczciwe.

 

Pracowite życie naszego Papieża,

Bo On nieustannie do pokoju zmierzał.

Wołał o sumienność, prosił o uczciwość,

Wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.

Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy,

Bo do grona Wielkich Jan Paweł II należy.

 

Ten i inne wiersze usłyszała społeczność naszej szkoły na akademii przygotowanej z okazji 30 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Zaprezentowane utwory przybliżyły zebranym młodzieńcze lata Ojca Świętego, lata kapłaństwa oraz wydarzenia z czasu kiedy został Papieżem. Akademia zakończyła się odśpiewaniem ulubionej piosenki Papieża Jana Pawła II pt. „Barka” i odmówieniem modlitwy o Jego beatyfikację. Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Jan Paweł II-Papież Pielgrzym”. Pierwszą nagrodę otrzymała Kożuch Patrycja kl. III, a wyróżnienia otrzymali: Patryk  Sędowski kl. III, Patrycja Kubera kl. III, Weronika Romanek kl. III, Celina Ma łyska kl. V, Agnieszka Brzozowska kl. V.

galeria zdjęć


Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 15 października w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie przedstawili na wesoło scenki z życia szkoły oraz zagadki dla nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili.

   


Nasza szkoła wygrała wycieczkę za "Szóstki"

Uczennica z naszej szkoły Patrycja Kożuch wygrała wycieczkę w konkursie "Dostałem szóstkę" organizowanym przez lubartowską "Wspólnotę". W dniu 29.09.2008r. zabrała swoją klasę i wychowawczynię panią Jolantę Kardas na wycieczkę do Bałtowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie klasy III zobaczyli dinozaury naturalnej wielkości, jeździli kolejką po Bałtowie, bawili się na placu zabaw i uczestniczyli w warsztatach malarskich malując amonity, które zabrali na pamiątkę do domu. Dopisała pogoda i wszystkim dopisywały humory.

galeria zdjęć


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/09 w naszej szkole odbyło się 1 września o godzinie 8.00

od Mszy Świętej w tutejszym kościele. Mszę odprawił ks. Tomasz Nadbereźny. Dalsze uroczystości

 miały miejsce w szkole. Nasza pani dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych a w szczególności

naszych uczniów, życzyła samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

galeria zdjęć

 

 

 

 


 

 

Rok szkolny 2007/2008

Konkurs Piosenki Turystycznej w Tarle

Dnia 13 czerwca nasze uczennice: Ewa Brzozowska, Patrycja Kożuch, Agnieszka  Brzozowska, Magda Marzęta uczestniczyły w konkursie Piosenki Turystycznej organizowanym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle. Za udział otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki.

galeria zdjęć

Wycieczka do Warszawy

W dniu 28 maja byliśmy na wycieczce w Warszawie o to co zobaczyliśmy:

- Stare Miasto

- Zoo

- Pałac Kultury i  Nauki 

- Metro

- Lotnisko

galeria zdjęć

Jasełka i Wigilia szkolna.
    

Jak co roku 19.12.2007 roku odbyły się u nas Jasełka i Wigilia szkolna. Klasa VI przygotowywała w kuchni już od rana pyszne racuchy, które na Wigilii rozeszły się jak świeże bułeczki. Uroczystość rozpoczęła się od Jasełek przygotowanych przez Klub Przedszkolaka, którego opiekunem jest Pani Joanna Michalik a następnie klasy starsze. W świąteczny nastrój wprowadziła nas Pani Dyrektor - Krystyna Jędryszka, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście. Zobaczcie sami!

 Dzień Edukacji Narodowej

galeria zdjęć

 

 

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
    

Ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Brzezinach odbyło się 24.10.2007r. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów. W części artystycznej klasa I zaprezentowała wiersze, piosenki oraz tańce. Samorząd Uczniowski przygotował otrzęsiny w postaci zabawnych konkurencji. Na zakończenie uroczystości klasa I otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz upominki od rodziców i starszych kolegów z klasy II.


Wspólne zdjęcie.

Od lewej strony: Pani dyrektor Krystyna Jędryszka, Weronika Góźdź, Bartłomiej Michalik, Angelika Nowosad, wychowawczyni Joanna Pojęta, Paweł Marzęta, Ewa Brzozowska, Edytka Rybak, Mateusz Cur, Małgosia Brzozowska, Kinga Wójtowicz

 

 

 

Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2007/2008.
    27.09.2007 - zebranie ogólne
25.10.2007 - konsultacje
22.11.2007 - konsultacje
13.12.2007 - konsultacje24.01.2008 - zebranie ogólne
06.03.2008 - konsultacje
10.04.2008 - konsultacje

08.05.2008 - zebranie ogólne
05.06.2008 - konsultacje


Zebrania odbywać się będą o godzinie 16:00