WITRYNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W BRZEZINACH

Witaj! Dzisiaj jest

Aktualna godzina:

STRONA GŁÓWNA

 

GRONO PEDAGOGICZNE

 

UCZNIOWIE

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

WYDARZENIA

 

PLAN LEKCJI

 

 

 

Galeria zdjęć

Jasełka i Wigilia szkolna

 


 

Jasełka na Wigilii w Lisowie

W piątek 16.12.2011r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w WIGILII zorganizowanej przez Klub Seniora w Lisowie. Dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni - Joanny Pojęty wystawiły "Jasełka", a uczennice z kl.II-V  przygotowane przez panią dyrektor - Krystynę Jędryszkę, zaśpiewały piękne kolędy. W części artystycznej wzięli również uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia nauki gry na gitarze. Zaprezentowali kilka kolęd pod czujnym okiem pana Sebastiana Pikuli.

galeria zdjęć


 

Spotkanie z Mikołajem

Jak co roku 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów.  Na samym początku Mikołaj odwiedził  dzieci z przedszkola i zerówki a  następnie dzieci z klas coraz starszych.  Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie z miłym gościem pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj pamiętał także o słodkim upominku dla wszystkich pracowników szkoły. Oby takich miłych i radosnych dni było w naszej szkole dużo.

 Do zobaczenia miły gościu  za rok                                       

galeria zdjęć


Rysowanie Mikołaja

Klasa II i III rysowała Mikołaja zobaczcie sami.

galeria zdjęć


 

Gminny Konkurs recytatorski

W środę 30 listopada  w Szkole Podstawowej w Wólce Rokickiej odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0-III. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Kożuch z kl III, Małgorzata Wolińska z kl II,  Agnieszka Wójtowicz z kl I i Laura Jędryszka  z kl 0. Wszystkie dziewczynki pięknie recytowały przygotowane wiersze. Uczennica Agnieszka Wójtowicz zdobyła II miejsce w kategorii kl. I a Małgorzata Wolińska II miejsce w kategorii kl. II. W nagrodę otrzymały piękne książki oraz aniołki. Pozostałe dziewczynki dostały podziękowania za udział w postaci aniołków. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

galeria zdjęć


 

Andrzejki w naszej szkole

24 listopada w Szkole Podstawowej w Brzezinach odbyły się ANDRZEJKI. Przedstawiciele starszych klas wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wszyscy uczestnicy mogli sobie powróżyć i poznać swoją przyszłość.

galeria zdjęć


 

” I Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej.”

21 listopada w poniedziałek odbył się w naszej szkole” I Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej.”

 Na konkurs przybyli uczestnicy ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz Wójt Gminy Lubartów – p. Krzysztof Kopyść wraz z pracownikiem gminy p. Katarzyną Brzozowską.

Zebrani wysłuchali interpretacji  wielu znanych i mniej znanych piosenek patriotycznych.

Dzięki ciekawej konferansjerce, którą prowadziła uczennica klasy V -Edyta Rybak mogliśmy dowiedzieć się wielu informacji  na temat pochodzenia  wykonywanych utworów.

Jury, które oceniało występy konkursowe w  kategoriach klas I – III i IV – VI, miało trudny orzech do zgryzienia. Po długich naradach, pani Anna Kozak (muzyk, nauczyciel w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie), pani Iwona Dadej (muzyk, nauczyciel Gimnazjum w Skrobowie) i pani Marta Oniszczuk (przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie) ogłosiły werdykt:

W kategorii klas I – III :

I miejsce –zajęła Kinga Kożuch ze Szkoły Podstawowej  w Brzezinach, która zaśpiewała pieśń „Rozkwitały pąki białych róż” (opiekun -  p. Joanna Michalik).

II  miejsce- duet:  Wioleta Socha i Nikola Dejko ze Szkoły Podstawowej w Mieczysławce za piosenkę „Ułani, ułani” (opiekun -  p. Sylwia Filipek).

III miejsce- duet: Oliwia Karczmarz i Izabela Goluch, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowodworze, za wykonanie piosenki „Szumi dokoła las” (opiekun -   p. Ewa Wiącek).

WYRÓŻNIENIE: Karolina Brygoła i Klaudia Grabowska ze Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Skrobowie, za piosenkę „Jak długo w sercach naszych” (opiekun - p. Alicja Tomasiak).

Kategoria klas IV-VI

I miejsce:  duet: Alicja Kudło i Ewelina Zabielska ze Szkoły Podstawowej  w Szczekarkowie za piosenkę „To nasza Ojczyzna” (opiekun -   p. Agnieszka Chudzik).

II miejsce: Weronika Peterwas ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce, za piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż” (opiekun -  p. Beata Sokołowska – Kosik).

III miejsce: Duet: Ewa Brzozowska i Małgorzata Brzozowska, Szkoła Podstawowa w Brzezinach, za piosenkę „Deszcz, jesienny deszcz” (opiekun -  p.  Katarzyna Ogrodowska).

WYRÓŻNIENIA:

1. Dominika Małyska Szkoła Podstawowa w Annoborze za piosenkę „My Pierwsza Brygada”  (opiekun – p. Agnieszka Małyska).

2. Milena Mika ze Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Skrobowie za piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż” (opiekun -  p. Dorota Szczuchniak).

 

Po uroczystym wręczeniu nagród, dyplomów, podziękowań oraz upominków od Wójta Gminy Lubartów wszyscy zebrani wykonali wspólnie popularna pieśń legionową „My Pierwsza  Brygada”.

„I Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej”  został zorganizowały przez panie uczące w Szkole Podstawowej w Brzezinach:  Katarzynę Ogrodowską, Edytę Zdunek, Monikę Bronisz, Joannę Michalik, Beatę Iwanek przy wspólnej współpracy p. Dyrektor Krystyny Jędryszki i innych nauczycieli.

Zapraszamy za rok

galeria zdjęć


 

Wycieczka do Kozłówki

Uczniowie  naszej szkoły 18 listopada uczestniczyli wraz z opiekunkami w wycieczce do Kozłówki. Na początku naszej podróży udaliśmy się do Muzeum w Kozłówce - siedziby rodu Zamoyskich. Stylowa brama i przestrzeń przed Pałacem zrobiły na nas duże wrażenie.  We wnętrzach pałacowych zachwyciły nas bogate salony, oryginalne sypialnie, jadalnia oraz interesująca biblioteka.

galeria zdjęć


 

11 listopada 2011

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Uczniowie biorący udział w apelu przybliżyli społeczności szkolnej historię tego święta. Uroczystość przygotowały panie Marzena Rola i Katarzyna Ogrodowska.

11 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 


 

Dzień Wszystkich Świętych

Jest jednej taki dzień w roku
Gdy wszyscy milczące mają twarze…
Każdy zadumany krąży po cmentarzu…
Ludzie mijają się w alejkach…
Zapalają znicze, kładą kwiaty
Pamiętają o zmarłych bliskich…

Jednak jest tyle pustych grobów…
Ukrytych pod grubą warstwą spadłych liści
I może ktoś przechodząc, pochyli się tu
By pomodlić się za zmarłą, która nie ma bliskich…
Zapali znicz nic o niej nie wiedząc
I pójdzie dalej myśląc, – kto to był?

A wieczorem, gdy na każdym grobie pali się znicz
Noc wygląda tak magicznie…
Gdy chodząc tymi alejkami
Widzisz tyle światełek nadziei …
Nawet z daleka widać czerwień cmentarza

Zapal znicz pamięci


Uczniowie zaprezentowali okolicznościowy program z okazji Dnia Papieskiego, aby oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II – wspaniałemu nauczycielowi i wychowawcy. Tę wzruszającą uroczystość przygotowała pani Katarzyna Ogrodowska wraz z uczennicami naszej szkoły.

 


PASOWANIE NA UCZNIA

 

25 października 2011r. odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIA KLASY I.

Na początku głos zabrała pani dyrektor - Krystyna Jędryszka, witając zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni - Joanny Pojęty. Kolejnym punktem uroczystości były otrzęsiny pierwszaków, przeprowadzone przez członków Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pierwszoklasiści musieli zjeść plasterek cytryny z uśmiechem, odgadnąć zagadki, wypić mleko ze spodeczka, schwytać i zjeść wiszącą na sznurku żelową myszkę oraz poddać się wałkowaniu. Kiedy wszyscy uczniowie kl.I pomyślnie zaliczyli wszystkie zadania, nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszaków. W dalszej części ,pani Dyrektor przy użyciu dużego ołówka, pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów.

galeria zdjęć


 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień ten w naszej szkole rozpoczął się od mszy św. w intencji nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Brzezinach  zamówionej przez rodziców. Szczególne podziękowania w tym dniu były kierowane do pani dyrektor Krystyny Jędryszki za trud, cierpliwość i serce włożone w pełnienie funkcji dyrektora przez ostatnie 20 lat.

galeria zdjęć

Dziękujemy Wam za trud włożony w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Życzymy satysfakcji z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem, dla których jesteście.

Najserdeczniejsze życzenia dla naszych nauczycieli i pracowników obsługi składa Samorząd Uczniowski.

 


ZE SPORTU….

            Dnia 4 października w parku w Lubartowie odbyły się indywidualne biegi przełajowe- MEMORIAŁ RYSZARDA KALBARCZYKA

Zawodnicy startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uczniowie reprezentujące naszą szkołę zajęli następujące miejsca:

1.    Mateusz Szczepaniak kl. IV-  22 miejsce ( bieg na 600m),

2.    Filip Kubera kl. IV- 44 miejsce ( bieg na 600m),

3.    Małgosia Brzozowska kl. V- 23 miejsce ( bieg na 800m),

4.    Mateusz Cur kl. V- 10 miejsce ( bieg na 1000m),

5.    Patrycja Kubera kl. VI- 21miejsce ( bieg na 800m),

6.    Radek Sobiesiak kl. VI– 54 miejsce ( bieg na 1000m),

Patryk Sędowski kl. VI- 56 miejsce ( bieg na 1000m),

 

 

     

 


 

Wycieczka do lasu i ognisko kl. II – III

W dn. 26.09.2011r. kl II-III pod opieką wychowawczyni p. Jolantą Kardas wybrała się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Las wygląda przepięknie, mieni się barwami żółto – zielonymi. W lesie dzieci najpierw nazbierały chrustu, a potem – w specjalnie wyznaczonym miejscu – zostało rozpalone ognisko, przy którym dzieci upiekły sobie smakowite kiełbaski. Później dzieci bawiły się przy ognisku. Atmosfera była naprawdę miła, więc wszystkim uczestnikom pozostaną niezapomniane wrażenia. W zorganizowaniu ogniska i wycieczce do lasu  towarzyszyły mamy: p. Monika Lato i p. Monika Patronowicz

galeria zdjęć


 

Sprzątanie Świata 2011

16 września w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątanie Świata". Wszyscy uczniowie klas IV- VI   włączyli się do akcji. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły i najbliższą okolicę.  Hasłem przewodnim „Sprzątania Świata - Polska 2011”, to "Lasy to życie - chrońmy je".

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: rozwoju zrównoważonego, poszanowania zasobów naturalnych (w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling.

 

galeria zdjęć

 


 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012, które rozpoczęło się mszą świętą. Dalsze uroczystości miały miejsce w szkole.  Na początku  odśpiewano Hymn Państwowy. Pani dyrektor Krystyna Jędryszka powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce, a szóstoklasistom powodzenia na sprawdzianie.